ВСЯ ПРАВДА ПРО КИТАЙСКИЙ НОВИЙ РІК

Для багатьох європейських бізнесменів Китайський Новий рік асоціюється з неможливістю ведення бізнесу. Але для самих китайців це, насамперед, багатовікові традиції. А майже 3 тижні вихідних, коли навіть не працюють магазини і ресторани, лише час для виконання всіх обов'язкових «ритуалів». Для чого ж їм так багато вихідних?
Китайці вірять, що якщо правильно виконати всі приготування і відсвяткувати так, щоб задобрити духів, то весь рік буде благополучним і родючим. До настання Нового року треба встигнути прикрасити будинок в червоні тони, зробити грошове дерево з мандаринових гілок, купити ароматизовані свічки, масляні ліхтарики і дерев'яні таблички з побажаннями. Також, обов'язково потрібно віддати всі борги і помиритися з усіма, з ким посварився протягом року. І можна сміливо починати святкування.
Новорічні гуляння схожі на фестиваль: ярмарки, кулачні бої, факельні ходи, театралізовані вистави, карнавали і обов'язково піротехнічне шоу. Адже, згідно з легендою, саме шум і вогонь відлякують злого міфічного чудовиська — Нянь.
У перші дні нового року прийнято відвідувати рідних та друзів з «мішком» мандаринок. Згідно традиції перше, що повинен зробити гість, переступивши поріг чужого будинку, вручити його господареві дві мандаринки. У китайській мові поєднання слів «два мандарина» співзвучне зі словом «золото», а сам презент символізує багатство. З подарунками для дітей теж не виникає проблем – гроші в червоному конверті.
Закінчення «канікул» асоціюється з фестивалем ліхтариків, який проводять на 15-й день нового року. Вночі всі бажаючі виходять на вулицю, пишуть на паперових ліхтариках свої бажання, після чого запускають їх у небо. І, звичайно ж, не обходиться без яскравого шоу: танці карнавальних львів або драконів і барвисті феєрверки.